محل تبلیغات شما

ماشین های لباسشویی امروزه به یکی از لوازم ضروری هر خانه تبدیل شده اند، ممکن است جذابیت خاصی نداشته باشند، اما فوق العاده مفید هستند. در واقع، تا هنگامی که دچار مشکل و خرابی نشوند، متوجه نخواهید شد که تا چه میززان ضروری هستند.


به دلیل بازار خوب این محصول، برندهای متفاوتی به تولید ماشین لباسشویی روی آورده اند. یکی از این برندها که تا حدودی موفق عمل کرده برند دوو می­باشد. دوو ماشین لباسشویی های خود را در سایزها و مدل های متفاوتی تولید کرده است و در هر مدل سعی کرده تا آپشن های متفاوت و بروز را قرار دهد. ماشین لباسشویی های دوو با دوام هستند و می­توانند تا سال ها برای شما کار کند، اما ممکن است در صورت استفاده نادرست یا دلایل دیگر دچار مشکل شود و نیازمند کمک جهت تعمیر ماشین لباسشویی دوو شوید.

تعمیر ماشین لباسشویی دوو

اولین قدم برای تصمیم گیری در مورد تعمیر یا تعویض دستگاه این است که بفهمید مشکل دقیقا چیست. برخی از قطعات ماشین لباسشویی ارزان هستند و به راحتی قابل تعمیر هستند، در حالی که برخی دیگر نیاز به زمان و مراقبت حرفه ای دارند. به عنوان مثال، تعویض پمپ ماشین لباسشویی تا حدودی آسان می­باشد و نیازمند مهارت خاصی نیستند، در حالی که موتور آسیب دیده نیاز به متخصص دارد و افراد عادی نمی­توانند آن را تعمیر کنند.


ممکن است بتوانید چندین مشکل عادی را به تنهایی برطرف کنید، از جمله مشکلات مربوط به تسمه دستگاه، شیر آب، قرقره. تعویض برد یا موتور معمولا نیازمند کمک به متخصص نیاز دارد، اما می تواند شما را از تعویض کل دستگاه نجات دهد.


اگرچه هر دستگاه بسته به نوع استفاده و نگهداری مناسب متفاوت است، اما انتظار می­رود ماشین های لباسشویی حدود 11 سال عمر کنند. اگر ماشین لباسشویی شما عمری حود 9 یا 10 سال دارد، ممکن است نیازمند تعمیرات باشد و یا برای جلوگیری از آن از سرویس ماشین لباسشویی استفاده کنید.


در صورتی که ماشین لباسشویی شما عمر کمی دارد و دچار مشکل شده است، بهتر است به جای تعویض، آن را تعمیر کنید. اما اگر دستگاه شما عمر طولانی دارد و چندین بار دچار خرابی شده است، بهتر است به دنبال دستگاه جایگزین بروید، چرا که از نظر اقتصادی به صرفه تر می­باشد.


مشکلات رایج ماشین لباسشویی دوو

  • تخلیه نامناسب

اگر ماشین لباسشویی شما ناگهان شروع به تخلیه کند و بعد از یک دور شست وشو، آب اضافی در داخل دیگ مشاهده کنید، ممکن است مشکل جدی نباشد و کافی است فیلتر را بررسی کنید و ببینید آیا مانعی در آن وجود دارد یا خیر. به یاد داشته باشید که فیلترها را به طور منظم بررسی کنید تا از ایجاد آلودگی و کثیفی جلوگیری شود.


  • عدم چرخش

در حالی که عدم چرخش ماشین لباسشویی شما می­تواند نشانه ای از مشکلات حرکتی در قسمت موتور یا مشکلات جدی تر باشد، همچنین می­تواند یک مشکل ساده و آسان باشد که به راحتی می­شود آن را حل کرد.

اگر ماشین لباسشویی شما بار زیادی سنگین یا خیلی سبک حمل می­کند، ممکن است نچرخد. بنابراین، لباس های خود را مجددا تنظیم کنید و دوباره امتحان کنید، بسیاری از ماشین های لباسشویی مدرن تنها زمانی می­چرخند که به وزن معینی برسند.


  • عدم وجود آب

مشاهده نشدن ماشین لباسشویی شما همراه آب ممکن نشان از مشکلات جدی باشد اما تعمیر آن ممکن است کار راحتی باشد. معمولا به دلیل انسداد یا پیچ خوردگی شلنگ آب این مشکل ایجاد می­شود، بنابراین شلنگ آب آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکلی در آن وجود ندارد و آسیب ندیده است.


  • ماشین لباسشویی روشن نمی­شود

اگر ماشین لباسشویی به طور ناگهانی کار خود را متوقف می­کند، تعمیر آن ممکن است آسان باشد. پریزهای برق و فیوز خود را بررسی کنید، این امر می­تواند به سادگی تکان دادن کلید یا تعویض فیوز باشد. همچنین ممکن است کابل آن دچار خرابی یا پارگی شده باشد و نیازمند تعویض باشد. یکی دیگر از کارهایی که باید انجام دهید این است که به ماشین لباسشویی خود زمان دهید تا دمای آن کاهش یابد، اگر در مدت زمان کمی از ماشین لباسشویی خود زیاد استفاده کرده اید، ممکن است بیش از حد گرم شده باشد. در غیر این صورت ممکن است برد آن سوخته باشد و نتواند دستورات مورد نظر را برای قسمت های دیگر ارسال کند.


ماشین های لباسشویی وسایل های سخت و مقاومی هستند، اما همانند همه وسایل ورقی، از خرابی ها مصون نیستند. برخی مشکلات که برای ماشین های لباسشویی به وجود می­آیند، جزئی هستند و می­توان آن ها را به راحتی برطرف کرد. اما برخی مشکلات و خرابی ها پیچیده بوده اند و نیازمند به متخصص برای تعمیر ماشین لباسشویی می­باشید.


ما در این مقاله به بخشی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی دوو پرداختیم. در صورتی که مشکل دیگری داشته و یا قادر به تعمیر و یا تشخیص ایرادهای ماشین لباسشویی خود نباشید می توانید با مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی ویرا سرویس باشماره تماس های ثابت 33555616-021، 334441650-021 و 26571745-021 و شماره تماس های همراه 0912-1752179، 0912-3765457 ، 0912-6272757 و 6433781-0912 تماس بگیرید، تکنسین های دوره دیده این مرکز در اسرع وقت به محل شما اعزام و جهت تعمیر ماشین لباسشویی شما اقدام می کنند.

منبع : نواندیش

چرا باید موتور یخچال را خنک کنیم؟

علت قطع شدن صدای تلویزیون

علل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

ماشین ,لباسشویی ,های ,ممکن ,تعمیر ,مشکل ,ماشین لباسشویی ,ممکن است ,لباسشویی شما ,های لباسشویی ,ماشین های ,تعمیر ماشین لباسشویی ,رایج ماشین لباسشویی

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بهترین دستگاه بوجاری در ایران کرونا،سیاه چاله ای در زمین z2u.com ستاره سهیل سالن زیبایی مینا ناصری (نکات ارایشی) فالوور اینستاگرام ارزان واقعی نیلو رایانه قفل هوشمند|قفل دیجیتال هارمونی کویر سینوهه ایران