محل تبلیغات شما

عوامل زیادی وجود دارد که می­تواند سرما را از یخچال شما خارج کند. یکی از علل شایع آن، از دست دادن برق است. اگر هنگام باز کردن در یخچال چراغ روشن نمی­شود، مطمئن شوید که یخچال به برق متصل است.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران»، اسنوا یکی از تولید کنندگان یخچال فریزر ایرانی است که توانسته مشتریان زیادی را به خود جذب کند. این برند یخچال فریزرهای خود را در انواع و اقسام مدل ها و سایز ها تولید کرده است تا همه افراد بتوانند با توجه به شرایطی خود از محصولات این شرکت بهره مند شوند.

مشکلات رایج یخچال اسنوا

ممکن است در طول زمان استفاده از یخچال فریزر، به دلایل مختلف دچار خرابی شود و نیازمند تعمیرکار جهت تعمیر یخچال اسنوا شوید. برخی مشکلات جزئی بوده و خودتان می­توانید آن ها را با روش هایی ساده حل کنید. البته در صورتی که توانایی لازم را ندارید، حتما از یک متخصص در رفع مشکل خود کمک بگیرید.

تعمیر یخچال فریزر اسنوا

  • سرد نکردن

عوامل زیادی وجود دارد که می­تواند سرما را از یخچال شما خارج کند. یکی از علل شایع آن، از دست دادن برق است. اگر هنگام باز کردن در یخچال چراغ روشن نمی­شود، مطمئن شوید که یخچال به برق متصل است. اگر یخچال کار میکند ­اما به اندازه کافی سرد نمی­شود، به احتمال زیاد یکی از راه حل های زیر باعث ایجاد سرما می­شود.

ابتدا ترموستات و دریچه ها را بررسی کنید. صفحه کنترل دمای داخل یخچال گاهی اوقات به طور ناخواسته جا به جا می­شود. همچنین مطمئن شوید که دریچه های داخل یخچال و فریزر توسط ظروف غذا مسدود نشده اند. این دریچه ها جریان هوای سرد را تأمین می­کنند.

به منظور ایجاد هوای سرد در یخچال شما، هوا باید آزادانه از سیم پیچ های کندانسور عبور کند. در اکثر یخچال های قدیمی، این سیم پیچ ها در پشت قرار دارند. جعبه های غلات در بالای یخچال یا کیسه های مواد غذایی پشت آن می­توانند جریان هوای مورد نیاز را کاهش دهند. اکثر یخچال های جدید دارای سیم پیچ در زیر هستند، جایی که می­توانند توسط گرد و غبار مسدود شوند.

حتی اگر یخچال شما خوب کار می­کند، شما باید هر سال کویل ها را برای عملکرد بهتر، تمیز کنید. کویل های پشت یخچال هنگام گرم شدن جریان هوای خود را ایجاد می­کنند. اگر یخچال شما غذا را سرد نگه نمی­دارد، علت آن می­تواند یک مدار سوخته یا یک رله برد مدار باشد. برد را از نظر وجود علائم سوختگی بررسی کنید. در صورت مشاهده، آن ها را تعویض کنید.

  • خرابی یخ ساز

وقتی یخ ساز کار خود را متوقف می­کند یا فقط مکعب های کوچکی تولید می­کند، معمولا به این دلیل است که منبع آب دچار مشکل است. لوله ای که آب را به یخ ساز شما می­رساند، زمانی که فشار آب کم است می­تواند با یخ بسته شود. آبی که چکه می­کند، یخ زده و لوله را قبل از رسیدن به یخ ساز مسدود می­کند.

در ابتدا، لوله ورودی آب را از نظر یخ زدگی بررسی کنید.

برای برداشتن یخ ساز، پیچ هایی را که یخ ساز را در جای خود نگه می­دارد، بیرون آورید. مهار سیم کشی را جدا کرده و یخ ساز را بردارید تا لوله ورودی آب نمایان شود.

اکثر یخسازها توسط شیر به منبع آب خانگی متصل می­شوند. یکی از مشکلات این شیرها این است که سوراخ سوزن در لوله می­تواند مسدود شود. شیر را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا انسداد آن باز شود. سپس شیر را دوباره باز کنید.

  • تولید صدا

صدای تولید شده توسط یخچال می­تواند از کمپرسور زیر یخچال، موتور فن کندانسور زیر یخچال یا موتور فن اواپراتور داخل فریزر باشد. در حالی که یخچال روشن است در فریزر را باز کنید. اگر هنگام بازکردن فریزر صدا زیاد نمی­شود، یخچال را بیرون آورید. اکثر یخچال ها دارای موتور فن کندانسور هستند. قاب پشتی را باز کرده و گوش دهید. شما می­توانید تشخیص دهید که سر و صدا از طرف فن یا کمپرسور می­­آید.

  • نشت آب

خطوط آبرسانی که به یخ ساز یا دستگاه های پخش آب سرویس می­دهند، می­توانند نشت کرده و باعث شوند آب در زیر یخچال جمع شود. اما یخچال فاقد این ویژگی ها می­تواند مشکلات آبی را نیز ایجاد کند. هر یخچال آب را به صورت چگالش و ذوب یخ تولید می­کند.

ابتدا خط تامین آب را بررسی کنید. یخچال را بیرون آورده و به دنبال نشتی باشید. در صورت وجود نشتی در شیر ورودی، مهره های فشرده کننده را محکم کنید.

اگر آب از لوله پلاستیکی یا مسی نشت می­کند، آن را تعویض کنید.

آب در یک تابه زیر یخچال تخلیه می­شود و در آنجا تبخیر می­شود. اگر یخچال شما تراز نباشد، آب می­تواند از ظرف خارج شود. تراز کردن یخچال این مشکل را حل می­کند. برای تراز کردن یخچال، یخچال را طوری تنظیم کنید که از یک طرف به طرف دیگر و به سمت عقب متمایل شود. برای این کار می­توانید از یک تراز سنج استفاده کنید. هنگامی که حباب داخل تراز سنج در وسط قرار بگیرد، به این معنی است که یخچال شما تراز شده است.

ما در این مقاله به بخشی از مشکلات رایج در یخچال فریزر اسنوا پرداختیم. در صورتی که مشکل دیگری داشته و یا قادر به تعمیر و یا تشخیص ایرادهای یخچال خود نباشید می توانید با مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی ویرا سرویس باشماره تماس های ثابت 33555616-021، 334441650-021 و 26571745-021 و شماره تماس های همراه 0912-1752179، 0912-3765457 ، 0912-6272757 و 6433781-0912 تماس بگیرید، تکنسین های دوره دیده این مرکز در اسرع وقت جهت تعمیر یخچال شما به محلتان اعزام می شوند.

چرا باید موتور یخچال را خنک کنیم؟

علت قطع شدن صدای تلویزیون

علل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

یخچال ,های ,آب ,یخ ,ها ,می­تواند ,یخچال شما ,یخ ساز ,یکی از ,بررسی کنید ,اگر یخچال ,یخچال فریزر اسنوا ,روشن نمی­شود، مطمئن

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آنتی ویروس eset کاغذ دیواری ایرانی هنر جدید آموزش برنامه نویسی و طراحی سایت تجهیزات آشپزخانه صنعتی طوس موسسه حقوقی و بین المللی سام Best Casting بروزترینها تعمیرات لوازم خانگی ایران سرویس