محل تبلیغات شما

روش های پیشگیری از خرابی یخ ساز

خرابی‌های یخ‌ساز عموماً خرابی‌هایی هستد که بر اثر استفاده نادرست از دستگاه اتفاق می‌افتد به همین دلیل هم در اکثر گارانتی‌ها خرابی‌های یخ‌ساز شامل گارانتی نمی‌شوند. همچنین خرابی‌های یخ‌ساز نه تنها هزینه‌ی قابل توجهی را به همراه دارد، بلکه مشکل کمبود قطعات اورجینال یخ‌ساز هم در پی خواهد داشت. پس لازم است که با پیشگیری‌های ساده و مهم از این مشکلات جلوگیری کرد. برای خیلی از ما، استفاده از یخ‌ساز، رایج و متداول نیست یا حداقل برای مدتی قصد استفاده از یخ ساز نداریم. در این صورت باید حتماً نگهداری صحیح را انجام دهیم. در این مدت که ما از یخ‌ساز استفاده نمی‌کنیم یخ‌ساز به خاطر دمای بسیار پایین فریزر به حالت انجماد می‌رود و هر چه مدت بیشتری در این حالت بماند خرابی بزرگتری منتظر ماست.
در ادامه‌ی این مطلب می‌خواهیم راه‌های پیشگیری از این خرابی‌ها را با هم بررسی کنیم.

شما عزیزان جهت تعمیر یخچال خود در تمامی برندها و همچنین یخساز یخچال خود می توانید با کارشناسان ویرا پارسیان تماس بگیرید تا در اسرع وقت به محل شما اعزام شوند.

۱-خاموش کردن یخ‌ساز:

عموماً روی بدنه‌ی یخ‌ساز‌ها دکمه‌ی خاموش و روشن جداگانه‌ای برای همین کار قرار دارد. همچنین این احتمال وجود دارد که این دکمه روی display دستگاه شما قرار داده شده باشد. اگر دکمه روی display دستگاه‌ شما وجود نداشت برای استفاده از دکمه‌ی روی یخ‌ساز کافیه یخ‌ساز را از داخل فریزر بردارید و دکمه را فشار دهید. اگر نحوه انجام این کار را نمی دانید، ما در انتهای این متن فیلم آموزش این کار را قرار داده‌ایم.

۲-لیوان یخ:

با وجود این که در ۹۹٪ دستگاه دکمه خاموش و روشن یخ‌ساز وجود دارد، باز هم ممکن است که دستگاه شما یک استثناء باشد. به هر حال اگر نتوانستید یخ‌ساز را خاموش کنید، می‌توانید روزانه یک لیوان یخ از دستگاه بگیرید و به روش های مختلفی استفاده کنید.

۳-خالی کردن باکس یخ:

در اکثر مدل‌ها، باکس یخ وجود دارد. شما می‌توانید هر چند روز یک بار باکس یخ را از داخل فریزر بردارید و خالی کنید تا دستگاه مجدداً یخ‌سازی کند تا از توقف طولانی و در نتیجه انجماد موتور یخ‌ساز جلوگیری کنید. اگر نمی‌دانید چه طور باید باکس یخ را باز کنید می‌توانید به فیلم‌های انتهای این متن مراجعه کنید.

به خصوص در این روزها به دلیل قطعی برق به مدت طولانی باعث آب شدن یخ های موجود در باکس یخ می شود و پس از وصل شدن برق باعث می شود یخ ها به همدیگر چسبیده و یخ بیش از حد بزرگی تشکیل دهند و این یخ از سوراخ دریچه گپ خارج نشود مگر اینکه به دریچه گرپ یا موتورگیربکس و یا باکس یخ آسیب وارد کند پس هر زمان که برق به مدت بیش از نیم ساعت قطع می شود حتماً باکس یخ را خالی کنید.

۴-رگلاژ فشار یخساز از روی برد الکتریکی

مطلب بعدی که باعث خرابی زیاد یخسازها میشود آبگیری بیش از حد یخ ساز به دلیل فشار زیاد آب و داشتن پمپ برای ساختمان و یا آبگیری بیش از حد کم در یخساز به دلیل فشار بسیار کم ساختمان است که در اینصورت باید از متخصص درخواست کنید که فشار یخساز را از روی برد الکترونیکی دستگاه رگلاژ کند تا به یخساز و دستگاه شما آسیبی وارد نشود.

امیدواریم این چهار راه ساده، بتواند به خرابی‌ کمتر دستگاه شما کمک کند. اگر نیاز به راهنمایی تلفنی داشتید، همکاران ما آماده کمک به شما هستند. به هر حال اگر یخ‌ساز شما دچار خرابی شده است، ما در شرکت ویرا سرویس، آماده کمک به شما هستیم.

منبع : ویرا پارسیان 

چرا باید موتور یخچال را خنک کنیم؟

علت قطع شدن صدای تلویزیون

علل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

یخ ,یخ‌ساز ,دستگاه ,باکس ,استفاده ,روی ,باکس یخ ,بیش از ,دستگاه شما ,در این ,یخ را ,داخل فریزر بردارید

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خانه تدبیر و اندیشه cleaning/equipment چکاوک پرواز مرجع بانک اطلاعات مشاغل تهران وبلاگ دلتا پلاس اجاره خودرو بدون راننده دستگاه اوزون ساز در مدارس نحوه ی پرواز کردن درخت نارون شمیم گرافیک