محل تبلیغات شما

اگر یخچال شما به درستی کار می‌کند، باید داخل آن سرد باشد و گرما در پشت یا زیر آن وجود داشته باشد. گرما از کمپرسور می‌آید و طبیعی است که با این حال، گرما نباید بیش از حد باشد. این نشان دهنده یک مشکل احتمالی در کمپرسور است و اگر چنین باشد، احتمالا متوجه افزایش دمای داخل یخچال می‌شوید. مشکلات اصلی مربوط به داغ شدن بیش از حد کمپرسور عدم روانکاری در کمپرسور و تخریب مبرد است. برای حل این مشکلات به یک تکنسین مجرب نیاز است.

شما برای سرد نگه داشتن غذای خود به یخچال خود تکیه می‌کنید. این امر نه تنها از منظر راحتی مهم است، بلکه برای صرفه جویی در هزینه نیز ضروری است. اگر یخچال شما کار نکند و غذا خراب شود، تمام پولی را که برای مواد غذایی خود خرج کرده اید از دست خواهید داد. بنابراین، اگر کمپرسور یخچال یا فریزر شما در هنگام لمس گرم است، مهم است که بلافاصله مشکل را حل کنید و برای تعمیر یخچال خود از یک متخصص کاربلد بهره جویید.

کمپرسور چه کاری انجام می دهد؟

سرمایش داخل یخچال یا محفظه فریزر در نتیجه تبخیر مبرد درون یک سیستم کویل است. تبخیر یک فرآیند گرمازا است، به این معنی که گرما را از محیط اطراف می‌گیرد. برای اینکه این تبخیر اتفاق بیفتد، مبرد باید به شکل مایع تحت فشار قرار گیرد، بنابراین وقتی از یک دیافراگم کوچک در سیستم کویل عبور می‌کند، تبخیر می‌شود. وظیفه کمپرسور ایجاد و حفظ این فشار است.

معمول است که کمپرسورها با عمل متقابل کار می‌کنند. یک پیستون در حال چرخش به جلو و عقب است، مبرد را در حرکت جلو به داخل سیم پیچ پمپ می‌کند و یک سوپاپ از جریان مبرد به عقب در هنگام عقب رفتن پیستون جلوگیری می‌کند. عملکرد چرخه ای پیستون یا سیستم چرخ دنده در انواع دیگر کمپرسورها باعث ایجاد گرما می‌شود، بنابراین کمپرسور برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد به یک منبع روان کننده ثابت نیاز دارد.

محدوده دمای ایمن

قسمت اعظم گرما در درگاه تخلیه کمپرسور تولید می‌شود. طبیعی است که این درجه حرارت به ۳۰۰ درجه فارنهایت برسد، اما هرگز نباید بالاتر باشد. اگر درجه حرارت تا ۳۲۰ درجه افزایش یابد، مبرد شروع به تجزیه می‌کند. اگر گرمتر از ۳۵۰ درجه شود، روغن روان کننده داخل کمپرسور شروع به تخریب می‌کند.

عیب یابی

قبل از عیب یابی کمپرسور یخچال خود، مطمئن شوید که دستگاه آنقدر داغ نیست که بتوانید خود را بسوزانید. علاوه بر این، بهتر است قبل از دستکاری در هر چیزی غیر از دکمه های کنترل پنل یخچال، یخچال را از برق جدا کرده و یا قطع کننده را قطع کنید.

در صورت امکان برای راهنمایی به دفترچه راهنمای مالک خود مراجعه کنید یا در صورت نیاز به کمک بیشتر با سازنده تماس بگیرید. اگر به هیچ وجه مطمئن نیستید که در حال انجام چه کاری هستید، باید برای کمک با یک متخصص تماس بگیرید.

شما همچنین ممکن است مواد غذایی خود را در صورت امکان در مراحل عیب یابی و تعمیر در یخچال دیگری قرار دهید. اگر فکر می‌کنید کمپرسور یخچال داغ است، باید بدانید که ممکن است فورا رفع نشود. مواد غذایی شما ممکن است مدتی به یخچال دیگری نیاز داشته باشد.

اگر یخچال شما در دو طرف و بالای آن بیش از حد گرم می‌شود، ابتدا باید کمپرسور را بررسی کنید. کمپرسور بخشی از سیستم خنک کننده دستگاه است و برای عملکرد عادی ضروری است. کمپرسور می‌تواند به دلایل مختلف از جمله کمبود مبرد در دستگاه یا ترموستات یخچال که بسیار پایین تنظیم شده است داغ شود، بنابراین باعث می‌شود کمپرسور بیش از حد کار کند.

ترموستات یخچال خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید در دمای مناسب تنظیم شده است. کمی بیشتر ملاحظه می‌شود که خودتان سطح مبرد را بررسی کنید. اگر به این مرحله رسیدید، احتمالا به یک متخصص نیاز خواهید داشت تا به شما کمک کند.

اگر مشکل دمای تنظیم شده یخچال نیست، باید مکان دیگری برای نگهداری غذای فاسدشدنی خود پیدا کرده و دستگاه را از برق بکشید. هنگامی که کمپرسور بیش از حد داغ می‌شود، اجازه کار به آن را نمی‌دهید.

مشکلات فن خنک کننده و خنک کننده

یخچال شما همچنین از کندانسور و فن خنک کننده به عنوان بخشی از سیستم خنک کننده خود استفاده می‌کند. سیم پیچ های کندانسور، واقع در پشت دستگاه را بررسی کنید. آیا آن ها عاری از گرد و غبار، خاک و زباله و به اندازه کافی دور از دیوار پشتی هستند؟ در غیر این صورت، ممکن است نتوانند گرمای ساطع شده از دستگاه را به میزان کافی دفع کرده و باعث گرم شدن بیش از حد کمپرسور شوند.

ما در این مقاله به بخشی از مشکلات رایج در یخچال فریزر پرداختیم. در صورتی که قادر به تعمیر و یا تشخیص ایرادهای یخچال خود نباشید می توانید با مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی ویرا سرویس با شماره تماس های ثابت ۳۳۵۵۵۶۱۶-۰۲۱، ۳۳۴۴۴۱۶۵۰-۰۲۱ و ۲۶۵۷۱۷۴۵-۰۲۱ و شماره تماس های همراه ۰۹۱۲-۱۷۵۲۱۷۹، ۰۹۱۲-۳۷۶۵۴۵۷ ، ۰۹۱۲-۶۲۷۲۷۵۷ و ۶۴۳۳۷۸۱-۰۹۱۲ تماس بگیرید، تکنسین های دوره دیده این مرکز در اسرع وقت به محل شما اعزام می شوند.

منبع : پارس فوتبال 

چرا باید موتور یخچال را خنک کنیم؟

علت قطع شدن صدای تلویزیون

علل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

یخچال ,کمپرسور ,یک ,مبرد ,کننده ,بیش ,بیش از ,از حد ,خنک کننده ,یخچال شما ,ممکن است

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش قانون جذب و موفقیت آموزشگاه فنی حرفه ای رایانش اصفهان cleaning/equipment فرکتال هنر رهنمودهای ازدواج و همسریابی آگاهانه لینوکس دبیان گل شبدر لوازم خانگی افراکالا فقط اهنگ همه چیز درباره مهاجرت، اقامت و اخذ ویزا