محل تبلیغات شما

امروزه تلویزیون به وسیله ای تبدیل شده است که خانواده ها را دور هم جمع می کند و با پیدا شدن کوچک ترین مشکل در تلویزیون افراد به دنبال راه حل می گردند. یکی از این مشکلات قطع شدن صدای تلویزیون است و چطور مشکل صدای تلویزیون را حل کنیم سوالی است که معمولا زیاد برای صاحبان تلویزیون پیش می آید یکی از مشکلات مهم در تلویزیون قطع شدن صدای آن است. ما در این مقاله قصد داریم که با معرفی مهم ترین علل بروز این مشکل در تلویزیون و ارائه راهکارهای مختلف برای حل آن در این مشکل به کمک شما بیاییم. در این بخش می خواهیم چند مورد درباره قطع صدای تلویزیون برای شما دوستان توضیح بدهیم که اگر خیلی سریع متوجه آن ها شوید و نسبت به تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید قطعا با هزینه کمتر و اطمینان بیشتر انجام می شود.

قطع ناگهانی صدای تلویزیون با اتصال به دستگاه رسیور، فعال بودن گزینه Mute و قطع صدای تلویزیون، اتصال هدفون و لوازم جانبی به تلویزیون می توان علتی برای پخش نشدن صدا باشد اما تنظیمات اشتباه صدا و نقش آن در قطع صدای تلویزیون، ایراد در کابل اچ دی ام آی چگونه می تواند موجب قطعی صدا در تلویزیون شود؟ ایراد برد اصلی، خرابی بلندگوهای داخلی و پخش نشدن صدای تلویزیون نیز از عواملی است که می تواند موجب قطع صدای تلویزیون شود.

C:UsersAsadiDesktop114.jpg

چرا صدای تلویزیون قطع شده است؟

تصور کنید در کنار خانواده در یک روز تعطیل تصمیم می گیرید که به تماشای یک فیلم سینمایی بنشینید و هنگام گذاشتن فیلم می بینید که هیچ صدایی از تلویزیون نمی آید، شاید در ابتدا فکر کنید که صدای تلویزیون کم است اما در مرحله بعد فکر می کنید که شاید مشکل از فیلم است اما در اخر متوجه می شوید که این مشکل از تلویزیون شماست و تلویزیون شما دچار مشکل شده است که صدایی پخش نمی کند. برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

قطع ناگهانی صدای تلویزیون با اتصال به دستگاه رسیور

قطع شدن صدای تلویزیون با اتصال به دستگاه رسیور یا هر دستگاه پخش کننده دیگری در صورتی که با اشتباه در متصل کردن کابل ها همراه باشد می تواند موجب عدم پخش صدا در تلویزیون همراه باشد. به همین دلیل در هنگام اتصال پخش کننده های مختلف یا رسیور های دیجیتال و ماهواره ای توجه داشته باشید که کابل های ورودی هم سالم باشند و هم درست وارد شوند.

با فعال بودن گزینه میوت صدای تلویزیون قطع میشود

شاید این مرحله گزینه بسیار ساده ای باشد اما به دلیل فعل بودن گزینه Mute می تواند که عدم پخش صدا در تلویزیون باشد. پس توجه داشته باشید قبل از انکه به دنبال مشکلا ت اساسی تلویزیون خود باشید این گزینه را چک کنید و مطمئن باشید که فعال نباشد. با کم و زیاد کردن صدای تلویزیون می توان مطمئن شد که مشکل به این گزینه مربوط هست یا خیر.

اتصال هدفون و لوازم جانبی به تلویزیون می تواند علتی برای پخش نشدن صدا باشد

یکی از مواردی که بسیار ساده به نظر می رسد اما در بسیاری از موارد افراد قبل از درخواست تعمیر از تکنسین ها این علت را به دلیل حواس پرتی در نظر نگرفته اند که اتصال هدفون و لوازم جانبی به تلویزیون می تواند علتی برای پخش نشدن صدا باشد. توجه داشته باشید که اتصال هدفون و لوازم جانبی هرچند کوچک به سوکت های تلویزیون می تواند موجب عدم پخش صدا شود.

تنظیمات اشتباه صدا از عوامل پخش نشدن صدای تلویزیون

همان طور که اطلاع دارید تلویزیون گزینه ای برای تنظیمات افکت صدا دارد. و اگر دقت نداشته باشید و تنظیمات اشتباه انجام دهید موجب قطع صدا در تلویزیون می شود. برای ان که این موشکل برطرف شود تنظیمات را به صورت عادی برگردانید. برای برطرف شدن این مشکلات به تنظیمات تلویزیون بروید و تنظیمات صدا را دستی کنید.

خرابی بلندگوهای داخلی و پخش نشدن صدای تلویزیون

قبل از ان که این مشکل به وجود بیاید و بخواهد صدای تلویزیون شما قطع شود و یا هنگام خرابی بلندگو شما می توانید این مشکل را به صورت خش خش تشخیص دهید. این ایراد یک ایراد سخت افزاری است و برای تعمیر ان شما باید از یک تکنسین کمک بگیرید. توصیه ما به شما این است که با شنیدن صدای خش خش در بلندگو با تکنسین بلافاصله تماس بگیرید.

ایراد برد اصلی می تواند موجب قطع صدای تلویزیون شود

در تمام تلویزیون های ال جی، سامسونگ، سونی، پاناسونیک و … ایراد برد اصلی می تواند موجب قطعی صدای تلویزیون شود که این هم یک ایراد سخت افزاری می باشد. غالبا زمانی که برد اصلی تلویزیون با مشکل مواجه می باشد چاره کار تعویض آن توسط متخصصین است.

ایراد در کابل اچ دی ام آی چگونه می تواند موجب قطعی صدا در تلویزیون شود؟

بعضی افراد هستند که تلویزیون خود را به دستگاه های دیگر متصل می کنند و باید بدانید که این کار شاید باعث قطع صدای تلویزیون شود. این افراد برای اتصال تلویزیون به لپ تاپ یا سایر دستگاه ها از کابل استفاده می کنند. شاید الان بپرسید که چطور امکان دارد که ایراد در کابل اچ دی ام ای چگونه می تواند موجب قطعی صدا در تلویزیون شود؟ این کابل ها وظیفه دارند که علاوه بر تصویر صدا را انتقال دهند  و ایراد در انتقال صدا در این کابل ها به خصوص کابل های اچ دی ام آی بدون شیلد زیاد رخ می دهد.

ما در این مقاله به بخشی از مشکلات رایج صدای تلویزیون پرداختیم. در صورتی که مشکل دیگری داشته و یا قادر به تعمیر و یا تشخیص ایرادهای تلویزیون خود نباشید می توانید با مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی ویرا سرویس با شماره تماس های ثابت 33555616-021، 334441650-021 و 26571745-021 و شماره تماس های همراه 0912-1752179، 0912-3765457 ، 0912-6272757 و 6433781-0912 تماس بگیرید، تکنسین های دوره دیده این مرکز در اسرع وقت به محل شما اعزام می شوند.

منیع : خ فوق العاده

چرا باید موتور یخچال را خنک کنیم؟

علت قطع شدن صدای تلویزیون

علل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

تلویزیون ,صدای ,صدا ,قطع ,پخش ,مشکل ,صدای تلویزیون ,می تواند ,در تلویزیون ,تواند موجب ,صدا در ,توجه داشته باشید ,خرابی بلندگوهای داخلی

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

جهان رایانه zibajoo پویا رایانه شرکت هرون لینوکس دبیان فروشگاه دانلود زیباترین اهنگ ها پونه پلاس PH GAME پی اچ گیم doris