محل تبلیغات شما

پرش تصویر تلویزیون

هنگام استفاده از تلویزیون ال سی دی، ممکن است گاهی متوجه شوید که تصویر از صفحه نمایش تکان می‌خورد یا پرش می‌کند. این باعث می‌شود لذت تماشای فیلم یا یک مسابقه ورزشی را از شما بگیرد و حتی ممکن است باعث سردرد شود. خوشبختانه، چند مرحله عیب‌یابی وجود دارد که می‌توانید قبل از تماس با یک تکنسین تعمیر، مشکل پرش تصویر را اصلاح کنید در نهایت اگر نتوانستید به تعمیر تلویزیون خود بپردازید بهتر است که از تکنسین ها کمک بگیرید. ما در این مقاله به بررسی این موارد پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

مرحله 1

ورودی های ویدئویی را در پشت تلویزیون LCD بررسی کنید. اگر کابل های ورودی به طور ایمن به تلویزیون متصل نباشند، سیگنال ضعیفی دریافت خواهید کرد که اغلب باعث پرش تصویر می‌شود.

مرحله 2

دکمهMenu  را در کنترل از راه دور تلویزیون فشار دهید و Picture را انتخاب کنید، نرخ تازه سازی را انتخاب کرده و آن را در سطح پایین تری قرار دهید. نرخ تازه سازی سرعت تنظیم مجدد تصویر تلویزیون را کنترل می‌کند. اگر نرخ تازه‌سازی در سطحی تنظیم شود که تلویزیون قادر به تولید دقیق آن نباشد، تصویری لرزان ایجاد می‌کند.

مرحله 3

تلویزیون را خاموش کنید، آن را از پریز برق جدا کرده و چند دقیقه خاموش کنید. این کار یک تنظیم مجدد تلویزیون انجام می‌دهد که اغلب مشکلات پخش را در سیستم تصحیح می‌کند.

مرحله 4

به کانال دیگری تغییر دهید. اگر تصویر فقط در یک کانال خاص خراب است، مشکل از پخش است، نه از تلویزیون.

مرحله 5

سیستم عامل را به روز کنید. اگر سیستم عامل قدیمی باشد، تلویزیون LCD به درستی کار نمی‌کند. در رایانه خود، به وب سایت سازنده بروید ، پشتیبانی را انتخاب کنید و مدل تلویزیون مورد استفاده خود را انتخاب کنید. به‌روزرسانی میان‌افزار را دانلود کنید، آن را در یک درایو فلش USB ذخیره کنید و درایو را به پورت USB تلویزیون وصل کنید. مجموعه به طور خودکار به روز رسانی را بارگیری می‌کند.

تلویزیون های ال سی دی از تراشه های ریزپردازنده برای کار با تلویزیون استفاده می­کنند. با این حال، مشکلاتی ممکن است رخ دهد که می‌تواند تصویر و صدایی را که به تراشه پردازشی ارتباطی ندارند، مبهم کند. رایج ترین مسائلی که هنگام استفاده از تلویزیون با آن مواجه می‌شوید، مشکلات مربوط به تصویر، صدا، قدرت و کنترل از راه دور است. در صورت بروز مشکلات پس از عیب یابی ، با پشتیبانی تماس بگیرید تا مشکل خود را برطرف کنید، زیرا ممکن است مشکل از خرابی قطعات باشد.

مرحله 1

بررسی کنید که در صورت بروز مشکل در تصویر، آنتن تلویزیون به درستی وصل شده است یا خیر. بررسی کنید که همه اتصالات به درستی وارد شده اند. آیا کابل یا سیم آنتن به تلویزیون وصل شده است یا خیر. اگر از جعبه کابل استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که سیم کابل یا آنتن به فیوزIn  جعبه کابل و تلویزیون به شاخه Out جعبه های کابل وصل شده است.

مرحله 2

برای مسائل مربوط به رنگ، منو را از طریق کنترل تلویزیون  خود انتخاب کنید. با استفاده از کلیدهای جهت دار روی ریموت، تصویر را انتخاب کنید. به پایین بروید وReset Video  را انتخاب کنید تا تصویر شما به تنظیمات کارخانه بازگردد.

اطمینان حاصل کنید که تلویزیون شما به ورودی های دیگر متصل نیست، زیرا باعث می‌شود هیچ صدایی از خروجی صدا در پشت تلویزیون خود نشنوید.

مرحله 3

اگر تلویزیون شما به طور خودکار خاموش می‌شود، بررسی کنید تا مطمئن شوید عملکرد خواب خودکار خاموش است. برای انجام این کار Menu را در کنترل از راه دور خود انتخاب کنید و Settings  را انتخاب کنید. گزینه خاموش را برای هر دو عملکرد خاموش شدن خودکار و تایمر خواب انتخاب کنید.

پخش تلویزیونی با آنتن

هنگامی که یک HDTV هنگام تماشای ایستگاه های پخش پرش تصویر وجود دارد، به احتمال زیاد علت آن ضعف یا تداخل سیگنال است. دهه ها پیش، در صورت استفاده همزمان از وسایل زیاد در یک مدار، خانه ها اغلب دچار درگیری های الکتریکی می‌شدند. این بدان معنا است که هر بار که فردی از جاروبرقی استفاده می‌کرد، صفحه تلویزیون برفی یا خط دار به نظر می‌رسید. با HDTV ها، احتمالا درگیری مدار را تجربه نخواهید کرد، اما ممکن است تداخل امواج را داشته باشید. به عنوان مثال، اجاق‌های مایکروویو می‌توانند باعث ایجاد مشکل در تلویزیون شوند. رادیوهای دستی یا هر چیز دیگری که از امواج هوا برای انتقال سیگنال استفاده می‌کند، می‌تواند در دریافت تلویزیون شما اختلال ایجاد کند.

سایر احتمالات

ممکن است متوجه شوید که HDTV شما فقط هنگام تماشای تلویزیون از طریق دستگاه پخش، DVR یا کنسول بازی دچار پرش تصویر می‌شود. این ممکن است ناشی از سیگنال ضعیف اینترنت باشد. اگر دستگاه شما به صورت بی سیم به اینترنت شما متصل است، سعی کنید آن را از طریق اترنت به روتر خود متصل کنید و ببینید آیا سیگنال بهبود می‌یابد یا خیر. در این صورت، یا از تقویت کننده سیگنال Wi-Fi استفاده کنید یا دستگاه را به روتر نزدیک کنید. شما می‌توانید این موضوع را با اتصال تلویزیون دیگری به آنتن یا ماهواره خود تعیین کنید و ببینید که آیا پرش رخ می‌دهد یا خیر. اگر تلویزیون های دیگر در همان مکان خوب کار می‌کنند، برای حل این مشکل با سازنده تلویزیون معیوب تماس بگیرید.

ما در این مقاله به یکی از مشکلات رایج تلویزین که پرش تصویر است پرداختیم. در صورتی که مشکل دیگری داشته و یا قادر به تعمیر و یا تشخیص ایرادهای تلویزیون خود نباشید می توانید با مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی ویرا سرویس با شماره تماس های ثابت 33555616-021، 334441650-021 و 26571745-021 و شماره تماس های همراه 09121752179،09123765457 ، 09126272757 و 09126433781تماس بگیرید، تکنسین های این مرکز در اسرع وقت به محل شما اعزام می شوند.

منبع: فرهنگ امروز 

چرا باید موتور یخچال را خنک کنیم؟

علت قطع شدن صدای تلویزیون

علل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

تلویزیون ,تصویر ,های ,استفاده ,پرش ,مرحله ,انتخاب کنید ,ممکن است ,پرش تصویر ,کنید و ,را انتخاب

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سلامتی چت | ناز چت | nazchat | چتروم ناز | نازچت اصلی | ناز چت شلوغ خرید بیسیم China LED Track Lights Manufacturers شمیم یاس oxfordfgfabric بیتا رایانه NBA basketball دفترچه